Druhá smrt - Případ sestry Fidelmy

Kód: 7429978

Úplný název:

Druhá smrt - Případ sestry Fidelmy (Tremayne Peter): Případ sestry Fidelmy

Autor a popis:

Tremayne Peter, Vyšehrad, 328 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.4.2018 dopoledne. 
 

Blíží se květen roku 671 a v Cashelu, hlavním městě irského království Mumanu, se chystá velká pouť na oslavu svátku Bealtaine. Do města míří zástupy návštěvníků a řady vozů, mezi nimi i družina kejklířů, kteří se mají postarat o zábavu. Znenadání jeden z vozů vzplane a po uhašení požáru je uvnitř nalezeno rozkládající se tělo neznámého mladíka. Jako by to nestačilo, ukáže se, že dívka na kozlíku nezemřela při požáru, ale na následky otravy. Tyto neblahé události by mohly celou slavnost ohrozit, a proto cashelský král Colgú povolává na pomoc svou sestru Fidelmu.
Tato zkušená a bystrá advokátka s pomocí věrného druha Eadulfa dostane za úkol případ co nejrychleji vyřešit. Dvojice se vydává po stopě cizího vozu a pátrání je zavede až do zlověstného nitra bažinatého kraje klanu Osraige, kde je Eadulf zákeřně přepaden a jen o vlásek unikne smrti. Zdá se, že všude kolem se to hemží nebezpečnými přívrženci tajemného Společenstva krkavce. Co má ale jejich spolek za cíl? Mrtvých přibývá, Eadulfovi s Fidelmou se však stále nedaří přijít záhadě na kloub. Oba se vzápětí ocitnou ve smrtelném nebezpečí a je zřejmé, že nepřítel neusiluje pouze o jejich životy, ale zlo míří až do srdce samotného Mumanského království.
V sérii Fidelminých příběhů navazuje tato kniha na události v knize Ďáblova pečeť a čtenář v ní vedle napínavého příběhu opět nalezne poutavé a přesvědčivé líčení irského společenského systému, práva a náboženských sporů, které hýbaly tehdejším světem, to vše založené na autorově erudici význačného historika.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Druhá smrt - Případ sestry Fidelmy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Druhá smrt - Případ sestry Fidelmy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Druhá smrt - Případ sestry Fidelmy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Druhá smrt - Případ sestry Fidelmy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Druhá smrt - Případ sestry Fidelmy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Detektivky, krimi

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Detektivky, krimi / Druhá smrt - Případ sestry Fidelmy