Duhový palác

Kód: 7336332

Úplný název:

Duhový palác (Čhödag Tändzin): Príbeh mistra tibetské medicíny

Autor a popis:

Čhödag Tändzin, Fontána, 224 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Tändzin Čhödag, jeden z nejvýznamnějších mistrů tibetské lékařské tradice, opustil definitivně svůj rodný Tibet v roce 1980. Po více než dvaceti letech nepředstavitelného utrpení, které byl nucen prožít v čínském pracovním táboře, mu nakonec bylo umožněno odejít do indického exilu, aby se po boku dalajlamy opět ujal své dřívější funkce jeho osobního lékaře.
Dnes podává Tändzin Čhödag o svém životě svědectví. Jeho slova zaznamenaná Gillesem van Grasdorffem vypovídají o nevšedním životě spjatým s osudem národa, který měl být zcela vyhlazen.
Vyprávění o starostech i radostech mladého buddhistického mnicha v období před 2. světovou válkou dává nahlédnout do tradic, mentality a každodenního života obyvatel tibetské náhorní plošiny. Ve vzpomínkách na působení ve Lhase coby lékař tradiční tibetské medicíny ožívá zvláštní vidění světa prosvětlené Buddhovou dharmou, těsná blízkost a připoutanost k osobě „kundüna“ i unikátní léčitelské znalosti. A konečně líčení hrůz páchaných Číňany představuje výjimečné svědectví o jedné z nejstrašnějších genocid spáchaných v minulém století.
Aniž by se ve svých memoárech byť jen na okamžik odchýlil od soucitu, jenž tvořil nejvlastnější smysl jeho života, předkládá nám Tändzin Čhödag, který léčil dokonce i své kruté věznitele, mocné poselství lásky a svobody a zároveň i mistrovskou lekci v duchovním odporu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Duhový palác do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Duhový palác.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Duhový palác (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Duhový palác bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Duhový palác doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Východní filozofie