Audio CD: Dům na nároží - To nejlepší - 2 CD

Kód: 5635329

Úplný název:

Audio CD: Dům na nároží - To nejlepší - 2 CD (Tomášek Radek):

Autor a popis:

Tomášek Radek, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
270 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
 

To nejlepší 1974–2016

V roce zpěvákových sedmdesátin vychází výběr jeho největších hitů a nových nahrávek! Jeden z několika inženýrů v Rangers/Plavcích (hrál a zpíval tam v období 1966–1973) se vydal na sólovou dráhu v polovině sedmdesátých let a od té doby úspěšně zásobuje fanoušky melodickými písničkami.
V jeho repertoáru najdete cover verze trvalé popularity, například Zpíval jen rokenrol, nic víc (Smokie), Srdce (Sutherland Brothers), Tvoje snídaně, Cesta zpátky či Až mi stáří… (Jim Croce), Zimní les (Don McLean) nebo Jen s ní (José Feliciano), do češtiny otextované samotným Tomáškem, Janem Krůtou či Eduardem Krečmarem. V přitažlivém stylu na pomezí akustického písničkářství a rocku ovšem často zabodoval také vlastními či obecně domácími písničkami. Žádná jiná, Pod šedou oblohou, Dvacetiletá, Dokud tě nepotkám, Džínová láska nebo titulní Dům na nároží, s texty mj. Miroslava Černého nebo Vladimíra Poštulky, jsou jen malým kouskem rozsáhlého seznamu. Radek Tomášek, tradičně skromně a zdánlivě nenápadně, s velmi příjemným ohlasem stále hraje a zpívá. Občas sólově, často v duu se synem, ale také s kapelou Simply The Four. Právě v této konstelaci letos natočil řadu nových nahrávek, zachycujících písně již koncertním testem nadějně prověřené. Tato jubilejní kolekce tak nabízí zajímavou sestavu více než třiceti písniček oblíbených už několik dekád, ale také těch zcela čerstvých. Nestárnoucí romantik s kytarou, folkrock s puncem trvalé kvality. Radek Tomášek 70: To nejlepší a nejnovější na 2CD!

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Dům na nároží - To nejlepší - 2 CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Dům na nároží - To nejlepší - 2 CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Dům na nároží - To nejlepší - 2 CD (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Dům na nároží - To nejlepší - 2 CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Dům na nároží - To nejlepší - 2 CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Dům na nároží - To nejlepší - 2 CD