Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu

Kód: 8778828

Úplný název:

Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu (Bellavia David):

Autor a popis:

Bellavia David, Omnibooks, 264 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
202 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Město Fallúdža s většinovým sunnitským obyvatelstvem bylo po invazi americké armády do Iráku v roce 2003 poměrně klidné. Pak ovšem došlo k několika střetům obyvatelstva s americkými jednotkami a toho využili povstalci napojení na al-Káidu k ozbrojeným přepadům Američanů. Boje pak přerostly do dvou „bitev o Fallúdžu“. První se odehrála v dubnu 2004 a zahynulo v ní 50 amerických vojáků. Druhá bitva, které se zúčastnily i britské a irácké jednotky, začala 7. listopadu a skončila 23. prosince 2004 obsazením města spojeneckými vojsky. Američané ji považují za největší bitvu v městském prostředí od bojů v roce 1968 ve vietnamském městě Hue. Padlo v ní 95 Američanů, 8 Iráčanů a 4 Britové. Válečné memoáry jednoho z velkých hrdinů války v Iráku, štábního seržanta Davida Bellavii, začínají úpornými městskými boji se šíitskými povstalci v provincii Dijála. Po šesti měsících se jeho 3. četa, součást roty mechanizované pěchoty Alfa, připravuje k útoku na povstalci silně opevněné město Fallúdža. Ve své knize líčí brutální akce ve smrtelné zóně - v domech militantních vzbouřenců, napěchovaných výbušnými nástrahami. Tyto válečné vzpomínky věrohodně popisují hroznou důvěrnost bojů muže proti muži. Bellavia zaznamenává hodinu po hodině boje, v nichž se jeho muži vyznamenávají hrdinskými činy a sebeobětováním. Válka vedená pěchotou patří k těm nejdramatičtějším a také nejdrsnějším bojovým zážitkům. Vojáci se střetávají se svými protivníky tváří v tvář a jsou očitými svědky jejich smrti. To od nich vyžaduje velkou psychickou odolnost, která hraničí až s cynismem. Jedním ze způsobů, jak se mohou vojáci v tomto krutém prostředí odreagovat, jsou obhroublé výrazy, kterými nijak nešetří. Čtenář se dozví také podrobnosti o použitých zbraních, taktice pouličního boje, o odvaze a tragických chybách, zakončených slavným vítězstvím. Je to rovněž vzpomínka na autorovy spolubojovníky, z nichž ne všichni se dostanou z města živí. David Bellavia získal za svou službu v Iráku Stříbrnou hvězdu a celou řadu dalších vyznamenání. V roce 2005 byl uveden do newyorské Síně slávy veteránů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Dům od domu - Vzpomínky seržanta americké pěchoty na druhou bitvu o Fallúdžu