Dva dopisy Pospischielovi

Kód: 9058643

Úplný název:

Dva dopisy Pospischielovi (von der Grün Max): Román a skutecnost

Autor a popis:

von der Grün Max, Nakladatelství NZB, 274 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Max von der Grün se svým výrazně autobiografickým románem Dva dopisy Pospischielovi vrací ke svému vlastnímu dospívání na Tachovsku v období prvorepublikového Československa. Součástí knihy je i čtivý doslov s autorovým životopisem a dalšími souvislostmi. Čtenář tak má možnost porovnat románový popis s historickými fakty. Publikace proto čtenáře zaujme jednak poutavým dějem Grünova autobiografického románu, jednak také doprovodnými historickými informacemi, které jsou většině českých čtenářů neznámé.

Román světově uznávaného německého autora, inspirovaný pohnutými událostmi v pohraničních Sudetech mezi roky 1933 a 1945. Autor se zároveň kriticky zamýšlí nad dnešní konzumní společností.

První část knihy tvoří slavný román Maxe von der Grüna. Dílem vzpomínka na předválečné Sudety, dílem kritika moderního světa ovládaného finančními oligarchiemi.
V druhé polovině svazku čtenář najde atraktivní doslov a v něm zcela nečekané odhalení: Známý německý spisovatel prožil část svého dětství v pohraničí prvorepublikového Československa. Jeho silně autobiografický román, který je vzpomínkou na dětství, tím dostává zcela nový rozměr.
Netradiční a v mnohém inovativně kritický německý pohled na složitou situaci v česko-německém pohraničí. Prozrazení okolností, za kterých byl nacisty zatčen a uvězněn spisovatelův antifašisticky smýšlející otec. Součástí doslovu je řada dobových fotografií a listinných reprodukcí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dva dopisy Pospischielovi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dva dopisy Pospischielovi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dva dopisy Pospischielovi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dva dopisy Pospischielovi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dva dopisy Pospischielovi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Dva dopisy Pospischielovi