Dva životy Vladimíra Krajiny

Kód: 7264171

Úplný název:

Dva životy Vladimíra Krajiny (Drábek Jan):

Autor a popis:

Drábek Jan, Toužimský & Moravec, 208 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Autor knížky Jan Drábek, syn jednoho z trojice velkých a dlouholetých přátel Drábek - Krajina - Drtina, zachycuje životní příběh Vladimíra Krajiny pohledem jakoby zevnitř, vždyť autor hodně z toho o čem píše, měl doslova z první ruky.
Poctivě, se snahou o zasazení do širších historických souvislostí popisuje Krajinovo mladí, studia a práci na Karlově univerzitě a po vzniku Protektorátu jeho někdy až dobrodružný boj proti nacistům, dramatické zatčení v Českém ráji, po kterém byl, dalo by se říci "osobním vězněm K. H. Franka". Čtenáře jistě zaujme i Krajinův nebezpečný útěk do nucené emigrace před komunistickým terore.

Ve druhé části je vylíčena nová životní etapa Vladimíra Krajiny a jeho rodiny v kanadském Vancouveru. Zaznamenává jeho významnou a úspěšnou práci respektovaného vědce, pedagoga a doslova ekologického pionýra, který dokázal navrhnout a prosadit Zákon o ekologických rezervacích, který byl vládou schválen. Poté byl hlavním iniciátorem vyhlášení více než sto chráněných přírodních rezervací nejen v Britské Kolumbii, což byla do té doby v Kanadě nevídaná věc...

Kniha o Vladimíru Krajinovi, muži, který obdržel zvláštní ocenění od prezidenta T.G. Masaryka, státní vyznamenání od prezidenta Edvarda Beneše i prezidenta Václava Havla, ale také Řád Kanady, rozšiřuje čtenáři pohled na českou, ale také kanadskou nedávnou historii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dva životy Vladimíra Krajiny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dva životy Vladimíra Krajiny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dva životy Vladimíra Krajiny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dva životy Vladimíra Krajiny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dva životy Vladimíra Krajiny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Dva životy Vladimíra Krajiny