12 statočných

Kód: 9714623

Úplný název:

12 statočných (kol.): Kniha rozhovorov s dvanástimi osobnosťami

Autor a popis:

Kol., VIFO, 146 stran, jazyk - slovenština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
377 Kč (481 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Kniha rozhovorů s dvanácti osobnostmi, které svým statečným občanským postojem vzdorovali buď v minulosti totalitní zvůli, nebo v přítomnosti marasmu korupce navzdory hrozícím problémům.
Autorský kolektiv vyzpovídal mezi převahou slovenských osobností (Vladimír Krčméry – humanitární pracovník, zakladatel univerzity, Zuzana Wienk – občanská aktivistka, Anton Srholec – kněz, zakladatel azylového domu pro bezdomovce a další), také Maďara Iványi Gábora (metodistický kněz, který sloužil utečencúm, Poláka Tadeusza Zasepu (rektora univerzity, který doslova zaplatil zdravím a životem za odhalení neférových procesů na akademické půdě) a Rusa Andreja Zubova (za odsouzení ruského pádu na Ukrajinu byl po mnohých letech vyhozen z moskevské univerzity). Ze statečných Čechů můžete nahlédnout do života kardinála Miloslava Vlka a evangelického kněze a profesora teologie Jakuba Schwarze Tomana, který v roce 1969 pochovával Jana Palacha. Věřící či bez konfese, lidé různých národností spojuje touha po spravedlnosti a právu.

Autoři rozhovorů hledají motivaci, zdroje, které dávají odvahu a nedovolí těmto různorodým lidem žijícím uprostřed nás činit kompromisy v otázkách morálky. Kniha je doplněna aktuálními černobílými portréty osobností z autorské dílny vydavatele Ľubomíra Bechného, dalších fotografú a unikátními archivními záběry.
Rozhovory jsou uvedeny dvojjazyčně (české osobnosti v češtině, ostatní v slovenštině).

„Pokud současnému světu něco zásadního chybí, jsou to vzory. Nikoli vzory umělé, nagelované celebrity šoubyznisu, politicky vy- (i de-) generované zříceniny, nebo vycpané atrapy všeho druhu. Smysluplné jsou dnes jen vzory tiché, planoucí, vzory přirozené, mající v popisu práce dobro a normalitu.“
Max Kašparů v závěru knihy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 12 statočných do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 12 statočných.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 12 statočných (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 12 statočných bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 12 statočných doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura