DVD Kolekce Fantomas

Kód: D100793

Úplný název:

DVD Kolekce Fantomas (kol.):

Autor a popis:

Výprodej DVD, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
29 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
 

Fantomas (1964)


Paříž objevila nový přízrak - Fantomase. Nepolapitelný zloduch tyranizuje její obyvatele, provádí velké loupeže a vydává se za významné lidi, které potom v tichosti popravuje. Na místě činu nechává jen svou vizitku "Fantomas". Nikdo neví, zda je to přízrak nebo skutečný zločinec z masa a kostí. Novinář Fandor udělá v touze po senzaci falešný rozhovor s Fantomasem, jenž si ho posléze pozve k sobě na kobereček s cílem Fandora znemožnit a ukázat ho světu jako bezcitného zločince. S Fandorovou maskou se mu povede uskutečnit loupež století. Ani bezradný policejní komisař Juve nedokáže Fantomase polapit, a to vše se navíc pěkně zkomplikuje, když si Fantomas nasadí masku Juvea a spáchá s ní několik ozbrojených loupeží. Juve a Fandor se společně snaží Fantomase dopadnout...

Fantomas se zlobí (1965)

Pronásledování Fantomase pokračuje v Římě na vědeckém kongresu. Fantomas unáší nejvýznamnější vědce z celého světa a snaží se vyvinout tajnou zbraň, s níž by ovládl celý svět. Hvězdou kongresu má být profesor Lefevre, zabývající se výzkumem v oboru hypnózy. Jeho objevy jsou tak převratné, že se dá předpokládat, že Fantomas bude mít o stařičkého vědce zájem. Komisař Juve a novinář Fandor se svou krásnou snoubenkou Helenou chystají na Fantomase past. Podaří se zabránit únosu doktora Lefevrea a polapit Fantomase, nebo zločinec dokončí dílo zkázy a všem opět unikne?

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Fantomas již není pouze pánem Francie a Itálie, ale rozhodl se vytěžit něco také z britských ostrovů. V anglickém Skotsku chce provést další ze svých šílených kousků: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sjíždějí na panství lorda MacRashleye. K jezeru Loch Ness se vydávají také i novinář Fandor, jeho snoubenka a neústupný komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je už i Fantomas, který se díky svému přestrojení a umění ve výrobě dokonalých masek stane dokonce samotným lordem Rashleyem. Podaří se konečně nebezpečného kriminálníka dopadnout?

DVD

Francouzské komedie jsou v tuzemsku velmi oblíbené, a tak leckoho jistě potěší, že po oblíbených Četnících s Louisem de Funesem k nám dorazila další populární série filmových komedií. Tentokrát o Fantomasovi, zloduchovi, majícím v úmyslu stát se pánem celého světa. Na každém ze tří duhově zbarvených disků najdete jedno dobrodružství nepolapitelného zločince, poťouchlého komisaře, neohroženého novináře a půvabné blondýnky.

Jednoduchá menu nejsou tak pěkně zpracovaná jako u Četníků či DVD s Pierrem Richardem, pouze plní svoji funkci. Jednotlivé disky obsahují pouze film v solidní kvalitě a (stejně jako u výše zmíněných edic s francouzskými filmy) minumum bonusů. Pouze upoutávky, filmografie a fotogalerie.

Zahraniční trh je co do provedení a přídavných materiálů mnohem pestřejší. Je plný skvělě vypravených edic, které se k nám bohužel často nedostanou, jelikož český trh je příliš maličký na to, aby se větší náklady na výrobu disků s filmy někdy vrátily. U zahraničních edic trilogie Fantomase můžeme závidět především luxusnější balení a také více bonusových materiálů, především dokumentů. České vydání nabízí "pouze" slušný obraz, zvuk a hlavně nezapomenutelný dabing s Františkem Filipovským. Chválou české edice budíž fakt, že každý disk je k dispozici za nádherných 199,- kč. Všechny tři díly jsou v prodeji prozatím dostupné pouze jako samostatně balené disky. V brzké době by se však měly objevit také v jednom balení.

Obraz
2,35:1 (16:9) - anamorfní, PAL
Podobně jako další klenoty francouzské kinematografie, prošla i fantomasova trilogie čistící kůrou. Obraz je remasterovaný a neobsahuje téměř žádné nečistoty ani škrábance. Na původní podobu obrazu se můžeme podívat v přítomné upoutávce, restaurátoři odvedli opravdu mistrovskou práci. Bohužel u nás vychází všechny filmy s Fantomasem pouze na jednovrstvém DVD5, což znamená zhoršení kvality obrazu na úkor velikosti dat. To se projevilo především na ostrosti a mírné roztřesenosti obrazu v některých scénách. Nicméně i přes zmíněné nedostatky a s přihlédnutím faktu, že se jedná o téměř čtyřicet let staré filmy, je obraz na velmi dobré úrovni.

Zvuk
Dolby Digital 2.0 - francouzsky, česky
Stejně jako obraz i originální zvuk dostal nový kabát, a tak se můžeme těšit na čistou francouzskou stereo stopu. Český dabing, který je také pouze ve formátu stereo, obsahuje legendární dabing v podání Františka Filipovského. V tomto případě není asi co dodávat, český dabing je sice v horší technické kvalitě než zvuk původní, ale asi nikdo by nechtěl slyšet z úst Louise De Funese někoho jiného. Zde se udělalo asi opravdu maximum, a proto jsou čtyři hvězdičky oprávněné vzhledem k době vzniku filmů.

Titulky
české
Titulky celé trilogie jsou již tradičně ve žluté barvě a téměř věrně kopírují český dabing.

Bonusy
Filmografie, Fotogalerie, Upoutávka
Bonusy jsou na všech discích velmi skromné. Vše zahajuje filmografie s výčtem největších filmových kousků (nikoli všech) herecké dvojice Louise De Funese a Jeana Maraise. Následuje krátká fotogalerie, spíše slideshow podbarvená hudbou z filmu a vše je zakončeno dobovou upoutávkou na film s podporou českých titulků. Tím výčet bonusů bohužel končí.

 

Pěkná trilogie na povedených plackách. Dluh je splacen, díky.

Fantomas

Žánr: akční, kriminální, komedie, dobrodružný, sci-fi
Hrají: Jean Marais, Louis de Funes, Mylene Demongeot aj.
Další info: sběratelská kolekce 3 DVD
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit DVD Kolekce Fantomas do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s DVD Kolekce Fantomas.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení DVD Kolekce Fantomas (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na DVD Kolekce Fantomas bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S DVD Kolekce Fantomas doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie

 
Knihkupectví / DVD Kolekce Fantomas