Ebenová loutna - Historická detektivka z prostředí Byzantské říše

Kód: 7429308

Úplný název:

Ebenová loutna - Historická detektivka z prostředí Byzantské říše (Agapitos Panajotis): Historická detektivka z prostředí byzantské říše

Autor a popis:

Agapitos Panajotis, Vyšehrad, 280 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
230 Kč (288 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

V květnu 832 míří k chalífovi do Bagdádu císařské poselstvo, které má vyjednat mír na východních hranicích byzantské říše. V kapadocké Kaisareji, která je poslední zastávkou delegace před hranicemi, to vře. Arabové chystají povstání, mniši jsou vesměs heretickými uctívači ikon, obchodníci s bílým masem kradou dívky, aby je mohli prodat na trzích s otroky v Sýrii. Zdá se, že správce nemá město pod kontrolou, a tak, když dojde k děsivé vraždě třináctileté dcery místního soudce, požádá o pomoc císařského vyslance Leona. Leon do té doby žil klidným životem vysoce postaveného státního úředníka a samotářského starého mládence. Jeho koníčkem je četba antických milostných románů a hra na loutnu. Mezi kaisarejskými kasárnami, nálevnami a nevěstinci se ocitne nejen tváří v tvář zločinům, s nimiž se dosud nesetkal, ale také ztracenému příteli z minulosti.

Ebenová loutna je prvním svazkem volné trilogie historických detektivek z pera Panagiotise Agapitose, byzantologa a spisovatele, jehož dílo si nejen v Řecku získává rostoucí oblibu. Autorovi se podařilo vytvořit napínavý detektivní příběh, a zároveň poutavě přiblížit dobu a kulturu byzantské říše, která jsou dnes známé spíše užšímu okruhu odborníků. Hlavní postava byzantského hodnostáře Leona vystupuje i v dalších dvou dílech trilogie nazvaných Smaltová Medúza a Měděné oko.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ebenová loutna - Historická detektivka z prostředí Byzantské říše do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ebenová loutna - Historická detektivka z prostředí Byzantské říše.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ebenová loutna - Historická detektivka z prostředí Byzantské říše (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ebenová loutna - Historická detektivka z prostředí Byzantské říše bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ebenová loutna - Historická detektivka z prostředí Byzantské říše doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Ebenová loutna - Historická detektivka z prostředí Byzantské říše