Ecce panis angelorum

Kód: 8708224

Úplný název:

Ecce panis angelorum (Mudra Aleš):

Autor a popis:

Mudra Aleš, Tomáš Halama, 320 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
326 Kč (440 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kult eucharistie se stal ve vrcholném a pozdním středověku jedním z ústředních témat celé evropské kultury a prostupoval tak všemi sférami života tehdejší společnosti. České království nebylo v tomto výjimkou a jeho pokladnice, město Kutná Hora, dokonce v intenzitě kultu vyniklo nad jiné.
Tato kniha sleduje především jeho vizuální stránku, o níž nám podávají svědectví tamní památky architektury, sochařství, malířství a uměleckých řemesel. Výklad začíná vznikem města kolem roku 1300, zahrnuje období bohatých uměleckých a náboženských aktivit před husitskými válkami, plodné období utrakvismu i útlum v následné době reformační. Knihu uzavírají události kolem roku 1623, kdy se město navrací k římské církvi.
K hlavním sledovaným tématům patří činnost bratrstva Kristova Těla (1384-1424) a jeho soupeření se sedleckým klášterem, eucharistické nádoby (monstrance, kalichy, pyxidy), drobná eucharistická architektura (sanktuaria), eucharistická procesí a liturgické inscenace, vše v kontextu Českých zemí a střední Evropy. Z ikonografických rozborů vyplývá, nakolik bylo zpracování eucharistických témat příznačné pro konfesní situaci, a jaké role hrála výtvarná díla ve světě tehdejších lidí.

Text doprovází množství barevných fotografií a rozsáhlé faktografické přílohy. Includes an extensive English summary: Ecce panis angelorum - Art and Architecture of the Late Middle Ages in the Context of Eucharistic Devotion in Kutná Hora (c. 1300-1620).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ecce panis angelorum do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ecce panis angelorum.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ecce panis angelorum (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ecce panis angelorum bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ecce panis angelorum doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Ecce panis angelorum