Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou

Kód: 7557074

Úplný název:

Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou (Kubelková Radka): Vývoj spolupráce londýnského a moskevského exilu – od československo-sovětské smlouvy k přijetí Košického vládního programu

Autor a popis:

Kubelková Radka, Epocha, 304 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
213 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.4.2018 dopoledne. 
 

Vývoj spolupráce londýnského a moskevského exilu – od československo-sovětské smlouvy k přijetí Košického vládního programu

Edvard Beneš, významná postava prvého a druhého československého odboje, dlouholetý prvorepublikový ministr zahraničních věcí a druhý československý prezident.
Monografie zachycuje prezidenta Beneše v období jeho londýnského exilového působení v letech 1941–1945 a detailně analyzuje vývoj spolupráce mezi demokratickými exilovými politiky působícími v Londýně a komunistickými zástupci československého exilu v Moskvě. Tato spolupráce, jejíž počátek se datuje od prvních měsíců po podepsání spojenecké smlouvy se Sovětským svazem v prosinci 1943, byla realizována mezi ideově zcela rozdílnými centry, jejichž politické představy o poválečném fungování a struktuře republiky se výrazně lišily.
Výsledkem vzájemné kooperace demokratických a komunistických exilových politiků v Londýně a Moskvě byl tzv. Košický vládní program, koncipovaný Komunistickou stranou Československa. Zatímco demokratičtí zástupci jej pokládali za maximum možného v přechodném období konsolidace státu ukončeném volbami, pro komunisty přestavoval minimum v připravovaném socializačním procesu.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou