Ekonomika v souvislostech

Kód: 7308571

Úplný název:

Ekonomika v souvislostech (Vávra Jan, Lapka Miloslav, Cudlínová Eva):

Autor a popis:

Vávra Jan, Filozofická fakulta UK v Praze, 170 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
144 Kč (195 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Řešení globálních výzev dnešního světa, ať už politických, environmentálních, nebo finančních, staví před ekonomickou vědu požadavek na uvažování v širších souvislostech.
Tím máme na mysli sociální, environmentální, ale i filozofický nebo etický kontext ekonomického myšlení, včetně jeho teoretických předpokladů a praktických důsledků.
Cílem knihy Ekonomika v souvislostech je tento velmi důležitý kontext načrtnout a podívat se na ekonomické jevy z mnoha pohledů. I proto jsou mezi autory knihy nejen zástupci ekonomie, ale i geografie, filozofie, sociologie, kulturologie nebo environmentalistiky. Teoretické zakotvení autorů vytváří oblouk, klenoucí se od neoklasické přes environmentální až po ekologickou ekonomii. V sedmi kapitolách jsou čtenářům představeny různorodé pohledy na problematiku životního prostředí, práce, fair trade, ekonomického růstu a nerůstu a etických souvislostí ekonomiky.
Název monografie odkazuje ke čtvrtému ročníku tradiční konference Naše společná přítomnost, který se s podtitulem Ekonomický růst v souvislostech konal v roce 2014 na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Kniha je určena širšímu publiku především z řad akademiků a studentů společenských a humanitních věd a chce přispět k potřebné diskuzi o souvislostech ekonomického rozvoje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ekonomika v souvislostech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ekonomika v souvislostech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ekonomika v souvislostech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ekonomika v souvislostech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ekonomika v souvislostech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika v souvislostech