Elektrofony - Historie, Principy, Souvislosti

Kód: 2398446

Úplný název:

Elektrofony - Historie, Principy, Souvislosti (Guštar Milan): Cást I - elektromechanické nástroje

Autor a popis:

Guštar Milan, Uvnitř, 397 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
381 Kč (520 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha Elektrofony pojednává o několika stech nástrojích, text je doplněn obrázky, mezi nimiž jsou schémata, dobové fotografie a reprodukce originálních patentů. V textu lze najít základní životopisné údaje důležitých vynálezců, konstruktérů a tvůrců hudebních nástrojů a stručnou historii hlavních firem věnujících se výrobě elektronických a elektromechanických hudebních nástrojů.
Jaký elektrifikovaný hudební nástroj postavil již na počátku 18. století český vynálezce hromosvodu Prokop Diviš? Co mají společného Intonarumori, Dynamophon, Violano, Orgatron, Varitone, Electar, Sonobel, Klaviphon, Bellzouki, Pianotron, Guitaret, Bantar, Banjoline, Melotone, Cellulophone, Photona, Choralcelo, Multimonica, Cordovox a Guitorgan? Proč Leo Fender vyráběl kytaru bez názvu, které se říkalo Nocaster? Jaký elektromechanický hudební nástroj vyráběla hračkářská firma Mattel? Jak se jmenovala česká elektrická kytara na kterou nahrál skladbu Cry For a Shadow George Harrison ze skupiny Beatles?
Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších informací o vývoji, principech a konstrukci elektromechanických hudebních nástrojích najdete v prvním dílu knihy Elektrofony. Kniha shrnuje vývoj elektrotechniky a elektroniky, podává přehled o přístrojích pro záznam, zpracování, přenos a reprodukci zvuku a hudby. Věnuje se systematickému třídění elektronických a elektromechanických nástrojů a chronologicky mapuje historii jednotlivých nástrojových skupin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Elektrofony - Historie, Principy, Souvislosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Elektrofony - Historie, Principy, Souvislosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Elektrofony - Historie, Principy, Souvislosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Elektrofony - Historie, Principy, Souvislosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Elektrofony - Historie, Principy, Souvislosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Elektrofony - Historie, Principy, Souvislosti