Elektronika II. - učebnice

Kód: 7232359

Úplný název:

Elektronika II. - učebnice (Bezděk Miloslav):

Autor a popis:

Bezděk Miloslav, Kopp, 327 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
180 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Učebnice Elektronika II zaceluje mezeru v nedostatku učebnic pro slaboproudé obory. Tento díl je určen pro 3. ročník průmyslových škol, integrovaných středních škol a učilišť a to pro obory kódu začínající číslicí 26. Obsah učiva je koncipován jak pro potřeby učení, tak pro zasvěcení do dané tématiky vysvětlováním principů.
Učebnice je rozdělena do pěti kapitol. První část první kapitoly se zabývá vznikem elektromagnetického pole a jeho přenosem do okolí. Prostřední část této kapitoly se zabývá přenosem elektromagnetického vlnění po vedení a vlastností jednotlivých druhů vedení. Konec kapitoly se zabývá všemi druhy antén (vysílacími i přijímacími) a je zde vysvětlena problematika anténních rozvodů.
Druhá kapitola se zabývá nejprve základními pojmy z elektroakustiky, dále principem činnosti mikrofonů a reproduktorů a popisem vícekanálových soustav.
V třetí kapitole jsou popsány principy záznamu a reprodukce zvuku - mechanický, magnetický a optický - kinematografie a „CD“ (DVD) technologie.
Ve čtvrté kapitole je popsán princip rozhlasového vysílání a příjmu, na konci kapitoly je naznačena koncepce digitálního vysílání.
V poslední páté kapitole je popsáno televizní vysílání. Začíná principem černobílé, pak barevné televize. Pokračuje vakuovými obrazovkami. Kapitola pak pokračuje popisem moderních zobrazovačů, od LCD a plasmových obrazovek až po laserové zobrazovače. Na konci kapitoly je vysvětlen televizní digitální přenos.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Elektronika II. - učebnice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Elektronika II. - učebnice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Elektronika II. - učebnice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Elektronika II. - učebnice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Elektronika II. - učebnice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro SŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro SŠ / Elektronika II. - učebnice