Encyklopedie hinduismu

Kód: 8896936

Úplný název:

Encyklopedie hinduismu (Werner Karel):

Autor a popis:

Werner Karel, CAD PRESS, 295 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (435 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Zárodkem této encyklopedie je autorova publikace A Popular Dictionary of Hinduism (Curzon Press, London 1994, 1997), které se dostalo ocenění u čtenářské obce anglosaského světa.
Oproti anglickému vydání populárního slovníku byla česká verze této příručky podstatně rozšířena a oproštěna požadavku přílišné populárnosti. Jelikož od pádu totality u nás vyšlo mnoho populárních i odborných spisů o Indii a indických naukách, dobrých, ale také pochybné kvality a spolehlivosti, pro mnohé z nich se osvědčí tato encyklopedie jako střízlivý a spolehlivý korektiv ohledně definice a objasnění významu důležitých termínů, a v případě sanskrtských výrazů zejména pokud jde o jejich správný přepis.
Někteří z těch, kdož poznali hodnotu indických nauk nebo i zakusili ve svém životě příznivé účinky jógy či meditace, mohou ve svém nadšení propadnout i nekritickému přijímání tendenčních výkladů v literatuře některých sekt, takže historická poučenost a jasné pojmové pochopení celkového kontextu a implikací studovaného nebo praktikovaného učení může i jim být jen ku prospěchu.
A konečně i odborníci, indologové a religionisté, mohou shledat, že mít po ruce snadno přístupnou pomůcku k rychlé informaci nebo osvěžení si znalosti o některých rysech hinduismu má svou užitečnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Encyklopedie hinduismu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Encyklopedie hinduismu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Encyklopedie hinduismu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Encyklopedie hinduismu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Encyklopedie hinduismu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Východní filozofie