Encyklopedie hudebních nástrojů

Kód: 7234289

Úplný název:

Encyklopedie hudebních nástrojů (kol.):

Autor a popis:

Kol., REBO Productions, 256 stran, jazyk - čeština, 2004

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
237 Kč (345 Kč)
  / ks  
koupit
 

Hudba je takřka magickým a mystickým uměním. Encyklopedie hudebních nástrojů vám přináší nejen přehled jednotlivých hudebních nástrojů, nýbrž se věnuje také vývoji hudby a roli, již hudba hrála a hraje v životě člověka.

Tato kniha je určena všem, kdo se o hudbu nějakým způsobem zajímají a jsou jejími příznivci. Poskytuje přehled o historii a vývoji jednotlivých hudebních nástrojů, přináší informace o tom, jak vlastně u člověka probíhá proces vnímání zvuku, a zvláště hudby, jaké funkce může hudba plnit i k čemu ji lze využívat. Věnuje se rovněž vývoji a způsobu prožívání hudby a zaobírá se též úvahami o hudbě od nejstarších dob až do současnosti, a to v návaznosti na úvahy o vzniku a rozvoji v podstatě primitivních hudebních nástrojů.

V nejrozsáhlejší části knihy následuje po pojednání o klasifikaci instrumentáře přehled jednotlivých hudebních nástrojů, které jsou rozděleny do skupin a v jejich rámci jsou popsány slovem a doplněny ilustracemi. Nástroje v knize uvedené patří z velké části do obsazení velkého symfonického orchestru, avšak objevují se zde i výjimky potvrzující pravidlo. K jednotlivým heslům je vždy připojen repertoár.

Závěr knihy pak tvoří kapitola o elektronických reprodukčních zařízeních a o doma užívaných reprodukčních aparaturách, v níž najdete i několik tipů ohledně koupě, umístění či údržby, dále slovníček hudební terminologie, internetové odkazy a doporučená literatura.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Encyklopedie hudebních nástrojů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Encyklopedie hudebních nástrojů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Encyklopedie hudebních nástrojů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Encyklopedie hudebních nástrojů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Encyklopedie hudebních nástrojů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky