Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice

Kód: 2463315

Úplný název:

Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice (Nešpor Zdeněk, Vojtíšek Zdeněk):

Autor a popis:

Nešpor Zdeněk, Karolinum, 656 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
384 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Současná česká religiozita prochází dynamickým vývojem a náboženská scéna je natolik diverzifikovaná, že je obtížné vyznat se v ní. Encyklopedie menších křesťanských církví v ČR přitom přibližuje jeden z jejích nejrychleji rostoucích a současně nejméně známých segmentů.
Kniha podává encyklopedický přehled 27 státem registrovaných křesťanských nebo z křesťanství vycházejících církví a náboženských společností; s výjimkou římskokatolické, českobratrské evangelické, československé husitské a slezské evangelické církve jde o všechny registrované křesťanské církve. Odborníkům a zainteresované veřejnosti poskytuje informace o jejich vzniku a historickém vývoji včetně zahraničních zdrojů a paralel, o religionistickém profilu, statistické, geografické i základní historické údaje o jednotlivých sborech či náboženských obcích a dalších církevních složkách. Součástí díla jsou úvodní kapitoly věnované typologii křesťanských církví se zvláštním zřetelem k fenoménu tzv. evangelikalismu, vývoji menších křesťanských společenství na českém území a jejich církevní architektuře v posledních téměř dvou staletích. Užitečnou pomůckou jsou rovněž kompletní údaje o náboženském vyznání ve sčítáních lidu 1880–2011 a podrobné rejstříky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Křesťanství / Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice