Encyklopedie starověkých civilizací

Kód: 7234316

Úplný název:

Encyklopedie starověkých civilizací (Grimbly Shona):

Autor a popis:

Grimbly Shona, Rebo, 256 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
378 Kč (549 Kč)
  / ks  
koupit
 

Během pouhých několika tisíců let prošlo lidstvo obrovskou proměnou - od lovců doby kamenné až k vyspělým technokratům moderní doby. Tato kniha vypráví o historii národů žijících v dávné minulosti a ukazuje, jak jejich kultury přispěly k položení základů moderního světa.

Existovaly nicméně i národy, které se nevydaly cestou směřující ke vzniku městské společnosti. Navzdory tomu se jim podařilo vytvořit vyspělou kulturu s rozvinutým náboženstvím a uměním. Mnozí z příslušníků těchto národů vedli natolik kvalitní duchovní život, že jim jej závidí dokonce i někteří obyvatelé dnešních měst. A právě o těchto národech vypráví tato kniha, neboť chce dokázat, že "civilizace" nemusí nutně znamenat urbanizaci.

Prvních pět kapitol této knihy je věnováno kulturám a etnikům, jež spatřily světlo světa v určité oblasti. Poslední kapitola se zabývá některými všeobecnými aspekty života ve starověku, například zemědělstvím, písmem a literaturou či zákony, a zkoumá jejich formy vyskytující se v různých kulturách. Na konci této publikace najdete chronologickou tabulku, která ukazuje, jak spolu jednotlivé kultury v odlišných částech světa časově souvisejí. Celou knihu pak uzavírá bibliografický přehled a souhrnný rejstřík.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Encyklopedie starověkých civilizací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Encyklopedie starověkých civilizací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Encyklopedie starověkých civilizací (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Encyklopedie starověkých civilizací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Encyklopedie starověkých civilizací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky