Environmentální výchova pro ZŠ a SŠ

Kód: 2620503

Úplný název:

Environmentální výchova pro ZŠ a SŠ (Šebešová Petra, Šimonová Petra): Tri kroky k aktivnímu vyucování

Autor a popis:

Šebešová Petra, Šimonová Petra, Portal, 222 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
256 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Jednou ze základních občanských i lidských potřeb je cítit se dobře v prostředí, ve kterém žijeme. Občanské sdružení TEREZA, z jehož dílny vyšel tento manuál, usiluje o to, aby děti měly rády přírodu a místo, kde bydlí, aby rozuměly životnímu prostředí a aby aktivně dělaly něco pro udržitelný rozvoj.

Na základech konstruktivistického modelu vzdělávání ve třech krocích (evokace-uvědomění si významu informací-reflexe) nabízí tato publikace postup pro vytváření aktivizujících výukových hodin na environmentální témata. Třífázový model učení E-U-R je uplatněn v ukázkách 15 výukových hodin na témata, jako jsou biopotraviny, domácí ekologie, znečištění životního prostředí či biodiverzita. Podrobné popisy jednotlivých hodin jsou doplněny veškerými materiály potřebnými pro výuku: pracovními listy, texty pro žáky či obrázky. Publikace nabízí hodiny použitelné v předmětech přírodopis, český jazyk, angličtina či zeměpis a je určena učitelům na druhém stupni ZŠ a na SŠ.

Petra Šimonová je programová ředitelka a vedoucí programu Ekoškola ve Sdružení TEREZA s dlouholetou praxí v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

Petra Šebešová je externí spolupracovnice Sdružení TEREZA, autorka pracovních listů a metodik environmentální výchovy. V současné době je doktorandkou na Katedře pedagogiky FF UK.

Sdružení TEREZA vytváří vzdělávací programy a materiály, které s využitím metod aktivního učení napomáhají učitelům s realizací environmentální výchovy na základních a středních školách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Environmentální výchova pro ZŠ a SŠ do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Environmentální výchova pro ZŠ a SŠ.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Environmentální výchova pro ZŠ a SŠ (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Environmentální výchova pro ZŠ a SŠ bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Environmentální výchova pro ZŠ a SŠ doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Environmentální výchova pro ZŠ a SŠ