Erasmovo dílo v minulosti a současnosti evropského myšlení

Kód: 7325301

Úplný název:

Erasmovo dílo v minulosti a současnosti evropského myšlení (Makovský Jan, Nejeschleba Tomáš):

Autor a popis:

Makovský Jan, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 374 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
273 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha vznikla u příležitosti výročí 400 let od prvního vydání Chvály bláznivosti Erasma Rotterdamského. V jednotlivých kapitolách se pokouší zachytit různé aspekty myšlení a tvorby tohoto významného humanisty: od klasické filologie, přes filosofii a teologii až k politice. Probírán je také vztah Erasma či jeho díla k jeho současníkům i následovníkům (Rabelaise, Johannes Reuchlin, Sebastian Franck, Agrippa, Marco Marulič, Hadrián IV.) a zvláštní pozornost je věnována i recepci Erasmova díla především v českých zemích.
Do publikace přispěli odborníci z Česka (v čele s naším největším znalcem Erasmova díla Michalem Svatošem), dále z Nizozemí, Belgie, Chorvatska a Francie. K jubileu Chvály bláznivosti připravil pro tuto knihu zvláštní příspěvek také nestor erasmovských bádání Jean-Claude Margolin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Erasmovo dílo v minulosti a současnosti evropského myšlení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Erasmovo dílo v minulosti a současnosti evropského myšlení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Erasmovo dílo v minulosti a současnosti evropského myšlení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Erasmovo dílo v minulosti a současnosti evropského myšlení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Erasmovo dílo v minulosti a současnosti evropského myšlení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Erasmovo dílo v minulosti a současnosti evropského myšlení