Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 8

Kód: 8618377

Úplný název:

Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 8 (Mysliveček Milan):

Autor a popis:

Mysliveček Milan, Chvojkovo nakladatelství, 64 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
284 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Osmý díl Erbovní mapy nás zavádí na jihozápad Čech, do podhůří Šumavy. Tudy, přes pásmo hlubokých lesů, procházelo do Čech několik obchodních stezek, střežených pomezními hrady. Jedním z nich byl hrad Rýzmberk, jehož zakladatelé, páni z Rýzmberka stáli u zrodu několika dalších významných hradů této oblasti. Jejich stavební činnost vyvrcholila v 15. století vybudováním mohutné hradní pevnosti - Rabí, a též dodnes zachovaného vodního hradu Švihova, po němž se jedna z rodových větví psala "Švihovští z Rýzmberka". Starobylé erbovní znamení pánů z Rýzmberka (tři polopruhy v polceném štítu) mělo v tomto kraji ve svém erbu několik dalších spřízněných rodů. K nejznámějším z nich patří dosud žijící panský a hraběcí rod Černínů z Chudenic. Na příkaz krále byly na ochranu zemských stezek vystavěny mohutné hrady Kašperk a Vimperk a také strážný hrad Kunžvart. Mezi významné hrady Pošumaví patří též Velhartice s pozoruhodným hradním mostem.
Kromě zmíněných hradů nalezneme v této mapované krajině velké množství drobných šlechtických sídel. Jejich stavebníci jsou pomocí svých erbů představeni v této knize. Další zobrazené erby patří rodům, které z tohoto území pocházejí.
Erbovní mapa je dlouhodobým projektem a zároveň pokusem zachytit nesmírné bohatství dávných šlechtických sídel, které zdobily naši zem, i když na některé z nich není zrovna ideální pohled.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 8 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 8.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 8 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 8 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 8 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Erbovní mapa hradů, zámků a tvrzí v Čechách 8