Erich von Manstein v zákopech druhé světové války - vlastní vzpomínky

Kód: 2474754

Úplný název:

Erich von Manstein v zákopech druhé světové války - vlastní vzpomínky (von Manstein Erich, Kurowski Franz): V zákopech druhé svetové války

Autor a popis:

von Manstein Erich, Kurowski Franz, Grada, 304 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
416 Kč (489 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Polní maršál Erich von Manstein (1887-1973) bývá považován za jednoho z nejlepších stratégů druhé světové války. Tato publikace vznikla díky spolupráci samotného polního maršála s autorem knih o druhé světové válce Franzem Kurowskim, který materiál k vydání knihy postupně připravoval ze série rozhovorů, intenzivní korespondence a autentických dokumentů přímo z Mansteinova archivu. Ten poté výsledné dílo ještě upravil a opatřil dodatky. Do rukou se čtenáři dostává kontroverzní kniha, která osvětluje mnohé mezery i nejasnosti. Máme možnost sledovat příběh německého vojáka, jenž se postupně vypracoval až na velitele skupiny armád a stal se jedním z hlavních vojenských mozků Třetí říše. Autor se podrobně věnuje všem podstatným vojenským událostem (útoku na Francii, obléhání Leningradu, nepodařenému osvobození 6. armády u Stalingradu, bitvě o Charkov či bitvě v Kurském oblouku). Bez pozornosti nezůstávají ani soukromé názory či detaily z Mansteinova života. Po skončení války stál Manstein před tribunálem pro válečné zločiny. V roce 1949 byl pak odsouzen celkem na osmnáct let. Již po čtyřech letech byl však ze zdravotních důvodů propuštěn a začal se věnovat psaní svých pamětí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Erich von Manstein v zákopech druhé světové války - vlastní vzpomínky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Erich von Manstein v zákopech druhé světové války - vlastní vzpomínky .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Erich von Manstein v zákopech druhé světové války - vlastní vzpomínky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Erich von Manstein v zákopech druhé světové války - vlastní vzpomínky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Erich von Manstein v zákopech druhé světové války - vlastní vzpomínky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Erich von Manstein v zákopech druhé světové války - vlastní vzpomínky