Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování

Kód: 7260261

Úplný název:

Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování (Rousseau Jean-Jacques):

Autor a popis:

Rousseau Jean-Jacques, Prostor, 160 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
144 Kč (195 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pojednání o původu jazyků Jeana-Jacquesa Rousseaua (1712-1778) vychází v českém překladu poprvé. Text sám byl objeven až v autorově pozůstalosti a patří mezi nejvýznamnější na dané téma v dané epoše. Především ve Francii a v Německu se toto téma těšilo pozornosti mnoha předních intelektuálů, přičemž vedle Rousseaua bývá nejčastěji zmiňována trojice J. G. Hamann, J. G. Herder a W. von Humboldt. Rousseauův esej se navíc dostal do centra zájmu díky novodobým interpretacím J. Derridy. U Rousseaua je pravidlem, že jeho díla nejsou psána v akademickém či odborném stylu, a jsou proto snadno přístupná širokému okruhu zájemců. Rousseau se ve svém eseji zamýšlí nad škálou otázek spojených se základním lidským dorozumívacím prostředkem - jazykem. Zároveň polemizuje s názory svých současníků: o vzniku jazyka, vztahu jazyka a podnebí, o rozdílech mezi jazyky, o písmu, o zvukové stránce jazyka a jeho vztahu k hudbě. Rousseauův text jsme doplnili poznámkami, které jej zasazují do dobového kontextu. Knihu uzavírá doslov z pera profesora Miroslava Petříčka.

Nahlédnout do Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování Nahlédnout do Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování