Eseje - Rub a líc, Svatba a Léto

Kód: 7294903

Úplný název:

Eseje - Rub a líc, Svatba a Léto (Camus Albert):

Autor a popis:

Camus Albert, Host, 203 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
185 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
 

„Skutečným pramenem je Rub a Líc, to je mi dnes jasné,“ napsal v roce 1958 Albert Camus v předmluvě k reedici této prvotiny, jež vyšla ještě v Alžíru, o dvacet let dříve.

Čtyřiadvacetiletý Camus se tehdy naplno, ačkoliv poznamenán tuberkulózou (nebo právě proto?), zahryzl do literárního života první sbírkou esejů, v nichž vidění i slovo oscilují mezi rubem a lícem života, světa i sebe sama. Již zde překvapivě objevujeme náměty a myšlenky, které se stanou základnou celého pozdějšího díla: nehledat střední cestu mezi viditelnými i neviditelnými protiklady lidské existence, nestavět se na stranu extrémů, ale pokusit se o co nejjasnější uvědomění si jednoho i druhého, o jejich přijetí jako takových, jako rubu a líce jediného listu knihy. Žádná střední cesta rozumu, ale intenzivní prožívání napětí mezi protilehlými póly.

Nakladatelství Host předkládá čtenáři poslední dvě, v češtině dosud nevydané esejistické sbírky Rub a Líc a Svatba (spolu s jejím pandánem Léto), v nichž se začínající literát noří do míst svého dětství a mládí, která v něm zanechala stopu nesmazatelnou, plnou slunce (Tipasa, Florencie, Vicenza), historie a bídy (Džemila, Alžír, Praha), nemilosrdné krásy svého světa bez falešného lyrismu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Eseje - Rub a líc, Svatba a Léto do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Eseje - Rub a líc, Svatba a Léto.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Eseje - Rub a líc, Svatba a Léto (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Eseje - Rub a líc, Svatba a Léto bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Eseje - Rub a líc, Svatba a Léto doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová klasická literatura