Etika pro pomáhající profese

Kód: 7553414

Úplný název:

Etika pro pomáhající profese (Jankovský Jiří):

Autor a popis:

Jankovský Jiří, Triton, 304 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
192 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.3.2018 dopoledne. 
 

Etika pro pomáhající profese byla ve svém prvním vydání v r. 2003 určena především studentům připravujícím se na výkon pomáhajících profesí. Oslovila však i osoby v těchto profesích již zaměstnané, zajímající se o prohloubení poznatků. V neposlední řadě zaujala i laickou veřejnost, neboť ve své době obsahovala široce koncipovaný přehled dané problematiky s důrazem na její psychologický a spirituální aspekt.

Druhé vydání je aktualizováno a doplněno nejenom o mnoho dílčích relevantních informací, ale případně o celé jejich okruhy, protože i tato společenskovědní oblast prošla v době, jež uplynula od jejího prvního vydání, mnohými zásadními změnami. Jiří Jankovský, zkušený vysokoškolský pedagog a bývalý dlouholetý ředitel českobudějovické ARPIDY, centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z. ú., zde věcně a zasvěceně reaguje na dynamický rozvoj, jímž naše společnost a její produkt – pomáhající profese – prošly a stále procházejí. Společenské změny mohou vést k relativizaci obecných (nadčasových) hodnot, stále více se prosazuje pluralita názorů i alternativní způsoby myšlení. V tomto hektickém dění může člověk ztratit orientaci a trpět nejistotou. Na straně druhé není vyloučena ani povrchnost vedoucí k bezbřehému liberalismu, vystupňovanému individualismu, popřípadě i k naprostému nezájmu o společenské dění. To vše se přirozeně dotýká i výkonu pomáhajících povolání.

Smyslem inovované publikace je proto upozornit na aktuální etické otázky, problémy, ale i možná nebezpečí spojená s výkonem pomáhajících profesí. Autor však neusiluje o jejich řešení, spíše se snaží vzbudit v čtenáři zájem o předložená témata a přimět jej k samostatným úvahám v širším etickém kontextu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Etika pro pomáhající profese do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Etika pro pomáhající profese.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Etika pro pomáhající profese (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Etika pro pomáhající profese bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Etika pro pomáhající profese doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Etika pro pomáhající profese