Evoluční teorie - Česko-angl., anglicko-český výkladový slovník

Kód: 7387016

Úplný název:

Evoluční teorie - Česko-angl., anglicko-český výkladový slovník (Petr Václav): Cesko-anglický Anglicko-ceský výkladový slovník

Autor a popis:

Petr Václav, Triton, 384 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Seznamte se s pluralitou názorových proudů v rámci stávající evoluční teorie, s pestrostí škol i celého akademického „establishmentu“ a uvědomte si zásadní význam paleontologie. Pokud evoluční biolog řekne, že se život plynule vyvíjel od skromných počátků až po současnou rozmanitost prostřednictvím přírodního výběru, je to stejné, jako když příznivec vědy o Stvoření prohlásí, že se všechno událo doslovně podle prvních veršů knihy Genesis. Realita fosilního záznamu však představuje jediný doklad o fylogenezi - nelze před ní zavírat oči. Krajní postoje trpí apatií vůči realitě. Dějiny darwinismu se podobají dějinám římskokatolické církve. V určitém historickém okamžiku se Bible přestala číst, následovala reformace. Když v 70. letech uplynulého století vědci začali opět číst Darwina, nastala éra, jejíž konec ještě neznáme. V terminologii dějin přírodních věd se dnešnímu stavu říká krize; rozpory se hromadí, vzniká množství škol. Znepokojivým jevem je, že tytéž pojmy nabývají v různých školách odlišný smysl. Předložený slovník se do těchto do značné míry zideologizovaných otázek pokouší vnést světlo.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Evoluční teorie - Česko-angl., anglicko-český výkladový slovník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Evoluční teorie - Česko-angl., anglicko-český výkladový slovník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Evoluční teorie - Česko-angl., anglicko-český výkladový slovník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Evoluční teorie - Česko-angl., anglicko-český výkladový slovník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Evoluční teorie - Česko-angl., anglicko-český výkladový slovník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Angličtina

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Angličtina / Evoluční teorie - Česko-angl., anglicko-český výkladový slovník