Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel

Kód: 7227333

Úplný název:

Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel (Fischerová Sylva):

Autor a popis:

Fischerová Sylva, Druhé město, 80 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Text představuje formálně zcela specifický útvar, kombinaci prozaického a veršového tvaru, promíšený také anglickými prvky. Byl podnícen autorčinou cestou do USA v roce 2010, kdy tam absolvovala poetry reading tour po východní a střední části země. Tato situace zde však slouží pouze jako odrazový můstek pro rozehrání mnoha dramatických situací i reflexí, vztahujících se ke kulturně odlišné - ale v lecčems podobné - povaze obou kontinentů i jejich obyvatel, stejně jako k otázce, jaká je povaha spisovatelovy práce. Formálně tu najdeme verše v češtině i angličtině, záznamy (nebo fabulace?) dialogů, úryvky z kronik prvních příchozích a osadníků, popis České vesničky/Czech Village v Cedar Rapids i návštěvy MOMA, Museum of Modern Art v New Yorku. Přitom se ale nejedná o cestopis ani reportáž, sledujeme příběh, do něhož náhle vstoupí smrt a který zároveň vypovídá o konci milostného vztahu. Půvab textu je nesen kombinací určitého naivismu na straně jedné a vzdělaného a kultivovaného záběru na straně druhé - spojení myšlenkové reflexe a konfese, věcnosti a intimity, bezprostřednosti a odstupu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel