Evropská diplomacie v historických souvislostech

Kód: 5435274

Úplný název:

Evropská diplomacie v historických souvislostech (Teplík Tomáš):

Autor a popis:

Teplík Tomáš, Impronta, 922 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
466 Kč (627 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha vznikla na základě autorových zkušeností z vysokoškolské přednáškové činnosti. Hlavním impulsem byl poznatek, že úroveň znalostí podstatné části současných českých vysokoškolských studentů z disciplíny, která je nezbytně nutná pro jejich orientaci ve vývoji a vnitřní zájmové struktuře Evropy jako nového životního a pracovního prostoru, zdaleka neodpovídá ani jejich potřebám, ani jejich mimořádně živému zájmu.
Autor se proto rozhodl sepsat práci, v níž by hutným a dynamickým, ale i srozumitelným a poutavým způsobem vyložil prakticky veškeré klíčové momenty evropských dějin, jakož i diplomatických aktivit jako jednoho z hlavních nástrojů jejich prosazování.
Jedním z hlavních cílů, které autor u čtenářů (a vůbec nejde jen o studentstvo) sledoval, je – vedle zvládnutí údajů faktografických – osvojení si takového přístupu k dané problematice, který bude trvale naplňovat dva principy, které jsou nejen přirozené, ale přímo zásadní: princip souvislostí a princip vývojové kontinuity.
Fakta nijak zásadněji nehodnotí ani neinterpretuje, pouze je uvádí tím samozřejmě čtenáře vybízí, aby si je vyhodnotil či interpretoval sám či aby o nich začal diskutovat. Řada momentů v knize bude pro čtenáře možná mít také efekt demytizace.
V závěru knihy (v rozsahu cca 50 stran) jsou rejstříky užitých jmen a pojmů, a to Jmenný rejstřík o rozsahu zhruba 2.500 jmen (se stručným přiblížením příslušné osobnosti), dále Rejstřík diplomatických aktů a Rejstřík ozbrojených srážek, každý z nich zhruba o 500 pojmech. U všech jmen (pojmů) jsou uvedeny letopočty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Evropská diplomacie v historických souvislostech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Evropská diplomacie v historických souvislostech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Evropská diplomacie v historických souvislostech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Evropská diplomacie v historických souvislostech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Evropská diplomacie v historických souvislostech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Evropská diplomacie v historických souvislostech