Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva

Kód: 7478341

Úplný název:

Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva (Kadlecová Tereza):

Autor a popis:

Kadlecová Tereza, Wolters Kluwer, 212 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
281 Kč (344 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace se zabývá otázkami evropského mezinárodního práva soukromého, na které autorka nahlíží optikou pracovního práva. Kromě stručného nástinu vývoje EMPS se zaměřuje na jednotlivé prameny práva v této oblasti – v první řadě oběma základními kodifikacemi norem kolizních a norem mezinárodního práva procesního, tj. nařízeními Řím I a Brusel I.

V dalším výkladu se publikace věnuje klíčové harmonizační úpravě, kterou představuje Směrnice o vysílání pracovníků, a také kolizní regulaci mimosmluvních závazkových vztahů, tj. nařízení Řím II - zejm. jeho ustanovením týkajícím se kolizní úpravy protestní akce v kolektivním vyjednávání. V závěru je pozornost věnována odpovídající české vnitrostátní úpravě, tj. relevantním aspektům ZMPS a Nového ZMPS a relevanci těchto úprav ve vztahu k výše uvedeným úpravám evropského práva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva