Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva

Kód: 7478341

Úplný název:

Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva (Kadlecová Tereza):

Autor a popis:

Kadlecová Tereza, Wolters Kluwer, 212 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
286 Kč (344 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.6.2017 dopoledne. 
 

Publikace se zabývá otázkami evropského mezinárodního práva soukromého, na které autorka nahlíží optikou pracovního práva. Kromě stručného nástinu vývoje EMPS se zaměřuje na jednotlivé prameny práva v této oblasti – v první řadě oběma základními kodifikacemi norem kolizních a norem mezinárodního práva procesního, tj. nařízeními Řím I a Brusel I.

V dalším výkladu se publikace věnuje klíčové harmonizační úpravě, kterou představuje Směrnice o vysílání pracovníků, a také kolizní regulaci mimosmluvních závazkových vztahů, tj. nařízení Řím II - zejm. jeho ustanovením týkajícím se kolizní úpravy protestní akce v kolektivním vyjednávání. V závěru je pozornost věnována odpovídající české vnitrostátní úpravě, tj. relevantním aspektům ZMPS a Nového ZMPS a relevanci těchto úprav ve vztahu k výše uvedeným úpravám evropského práva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Evropské mezinárodní právo soukromé v kontextu pracovního práva