Fahrenheitova dvojčata (paperback)

Kód: 7473457

Úplný název:

Fahrenheitova dvojčata (paperback) (Faber Michel):

Autor a popis:

Faber Michel, KNIHA ZLÍN, 270 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.2.2018 dopoledne. 
 

Michela Fabera porůznu přirovnávali k Ianu McEwanovi, Paulu Austerovi či Roaldu Dahlovi, ale sbírka povídek Fahrenheitova dvojčata bohatě dokazuje, že pro Fabera jsou všechny škatulky příliš těsné. V sedmnácti povídkách mění žánry skoro tak často jako místo: od Skotské vysočiny až po vlhkou Jakartu, od kousavé sociální satiry až po science fiction, od pocty Poeovi až po pastiš na Irvina Welshe. Vezměte si například první větu povídky Jak málo stačí, v níž se mladá matka strachuje, že ji tíha mateřství připraví o příčetnost i o život: „Když jednou ve středu ráno nedávala Christine na chvilku pozor, upustila dítě na podlahu a ono se jí polámalo.“
Další povídky zase pojednávají o pacientovi, který se po pěti letech překvapivě probudí z kómatu, celá země se tajemně noří do tmy, bezdomovci končí ve zlověstném útulku a spekuluje se nad osudem myši vyhozené z okna činžáku. Vítejte ve Faberově znepokojujícím světě, v němž se záhadné, rozpustilé a makabrózní prvky mísí v bizarní, a přece půvabné harmonii.
Tak jako Auster i Faber rád zasazuje své postavy nejen na okraj společnosti, ale i na pomezí duševního zdraví a dokonce samotné reality. Odtud jim autor určí nejistý směr a vyšle je na pochod. Někteří uspějí, jiní ne, ale všichni čtenáře zaujmou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fahrenheitova dvojčata (paperback) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fahrenheitova dvojčata (paperback).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fahrenheitova dvojčata (paperback) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fahrenheitova dvojčata (paperback) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fahrenheitova dvojčata (paperback) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura