Falešný asistent na křídlech parlamentu

Kód: 2490769

Úplný název:

Falešný asistent na křídlech parlamentu (Veselá Samková Klára, Kohout Lukáš):

Autor a popis:

Veselá Samková Klára, Kohout Lukáš, Ikar, 192 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
159 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Dnes již mediálně známý příběh Lukáše Kohouta alias falešného asistenta poslance ČSSD Jana Kavana, který pod hlavičkou sněmovny zdarma procestoval značnou část světa, není jen karikaturním obrazem mazaného podvodníčka a recesisty, kterému kdekdo naletěl, ale především pokřiveným zrcadlem naší společnosti i české politické scény. Poukazuje na neuvěřitelnou lhostejnost lidí a očividné nedostatky v systému státní správy.
Vypovídá do jisté míry i o neuspokojivých výsledcích současného systému náhradní rodinné péče a základního školství u nás. Je důkazem toho, čeho se můžeme nadít s dnešními dětskými domovy a zvláštními školami: Lukáš Kohout je totiž adoptované dítě, kterého společnost, místo aby mu pomohla, strčila do zvláštní školy. Jen díky nezměrné oběti a lásky jeho adoptivní matky, se dnes stát nemusí s výsledky svého "pedagogického úsilí" v případě Lukáše Kohouta vypořádávat se závažnou trestnou činností, ale pouze tak, jak je popsáno v této knize - způsobem, který nepostrádá jisté satirické aspekty.

Dne 7. 4. 2006 byl nad "létajícím falešným asistentem sněmovny" vynesen definitivní verdikt. Za cestování po světě na útraty parlamentu mu Městský soud v Praze vyměřil 28 měsíců s pětiletou podmínkou. Odvolací soud tak o čtyři měsíce zpřísnil původní rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1. Zároveň Lukáši Kohoutovi přidal povinné návštěvy u kurátora. Firmě, na které podvodně vylákal letenky, musí podle rozhodnutí soudu uhradit škodu přes 470 000 korun. O případných dalších finančních nárocích vznesených touto firmou má podle soudu rozhodnout civilní řízení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Falešný asistent na křídlech parlamentu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Falešný asistent na křídlech parlamentu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Falešný asistent na křídlech parlamentu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Falešný asistent na křídlech parlamentu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Falešný asistent na křídlech parlamentu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Falešný asistent na křídlech parlamentu