Felix Vodička - názor a metoda, K dějinám českého strukturalismu

Kód: 2001868

Úplný název:

Felix Vodička - názor a metoda, K dějinám českého strukturalismu (Kubíček Tomáš):

Autor a popis:

Kubíček Tomáš, Academia, 304 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
218 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha přibližuje dějiny českého literárněvědného strukturalismu z perspektivy významu badatelské osobnosti Felixe Vodičky (1909-1974). Její ohnisko však není věnováno pouze Vodičkovi, ale podrobně dokumentuje vývoj české strukturální myšlenky od dvacátých let 20. století až do začátku let sedmdesátých. Osvětluje kořeny českého strukturalismu a přináší rovněž srovnání základních rozdílů v přístupu strukturalismu francouzského a českého. Nejedná se však o práci pouze historickou svými analýzami a promýšlením některých klíčových otázek Pražské školy ukazuje tato publikace na možné podoby aktuálního zapojení strukturalistických návrhů do literární teorie a na roli, kterou v současném myšlení o literatuře mohou hrát. Ve svém oboru představuje kniha první takto rozsáhlou a podrobnou publikaci věnovanou aktuálnímu dědictví českého literárněvědného strukturalismu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Felix Vodička - názor a metoda, K dějinám českého strukturalismu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Felix Vodička - názor a metoda, K dějinám českého strukturalismu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Felix Vodička - názor a metoda, K dějinám českého strukturalismu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Felix Vodička - názor a metoda, K dějinám českého strukturalismu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Felix Vodička - názor a metoda, K dějinám českého strukturalismu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Felix Vodička - názor a metoda, K dějinám českého strukturalismu