Fenomén ČKD - Příspěvek k dějinám pražského strojírenského průmyslového koncernu Českomora

Kód: 2043161

Úplný název:

Fenomén ČKD - Příspěvek k dějinám pražského strojírenského průmyslového koncernu Českomora (Stříteský Hynek): Príspevek k dejinám pražského strojírenského prumyslového koncernu Ceskomoravská-Kolben-Danek

Autor a popis:

Stříteský Hynek, Mladá Fronta, 328 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Koncern Českomoravská-Kolben-Daněk, zkráceně ČKD, představuje jeden ze symbolů průmyslu českých zemí. ČKD a její předchůdci patřili k našim nejvýznamnějším producentům široké škály výrobků počínaje cukrovarnickými stroji, alternátory, generátory či elektromotory, pokračuje téměř všemi druhy dopravních prostředků a konče nejrůznějšími domácími spotřebiči. ČKD vyvážela do mnoha evropských zemí i do zámoří, zaměstnávala tisíce dělníků, své továrny měla v řadě českých i moravských měst. Výrazným způsobem proto ovlivňovala zdejší hospodářský i sociální vývoj. Cílem předkládané kolektivní monografie je poodhalit některá z bílých míst vývoje koncernu Českomoravská-Kolben-Daněk. Autoři kladli důraz na organizační a technický vývoj ČKD, přičemž se zaměřili především na období do roku 1939. Všechny studie, které publikace obsahuje, jsou původní a většina z nich je založena na podrobném archivním výzkumu. Každá z nich tak originálním způsobem přispívá k hlubšímu poznání dějin pozoruhodného fenoménu jménem Českomoravská-Kolben-Daněk. První část knihy se zabývá počátky vybraných závodů, které později stály u vzniku celého koncernu ČKD. Druhá část pojednává o některých významných aspektech výroby Českomoravské-Kolben-Daněk, respektive jejích předchůdců. Třetí část je věnována zbrojní výrobě ČKD. Čtvrtá část obsahuje studie, které přibližují vývoj ČKD v dalších, například kulturních souvislostech. Pátá část, jež celou knihu uzavírá, seznamuje čtenáře se současností firmy pod hlavičkou ČKD GROUP, a.s. Vychází ve spolupráci s Národním technickým muzeem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fenomén ČKD - Příspěvek k dějinám pražského strojírenského průmyslového koncernu Českomora do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fenomén ČKD - Příspěvek k dějinám pražského strojírenského průmyslového koncernu Českomora.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fenomén ČKD - Příspěvek k dějinám pražského strojírenského průmyslového koncernu Českomora (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fenomén ČKD - Příspěvek k dějinám pražského strojírenského průmyslového koncernu Českomora bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fenomén ČKD - Příspěvek k dějinám pražského strojírenského průmyslového koncernu Českomora doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Fenomén ČKD - Příspěvek k dějinám pražského strojírenského průmyslového koncernu Českomora