Fenomén dobývání renty a jeho vliv na české veřejné finance

Kód: 8694675

Úplný název:

Fenomén dobývání renty a jeho vliv na české veřejné finance (Dostálová Ivana):

Autor a popis:

Dostálová Ivana, Profesional publishing, 270 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
303 Kč (351 Kč)
  / ks  
koupit
 

Podstatou dobývání renty je úsilí zaměřené na získání výhod zájmovou skupinou prostřednictvím státních zásahů na úkor jiných zájmových skupin. V současné době dobývání renty nabývá na významu v souvislosti s postupující globalizací a s ní souvisejícím oslabováním národních států. Dobyvatelé renty totiž často své skutečné cíle zakrývají předstíráním obecné prospěšnosti, přičemž obratně používají vhodných politických a ekonomických doktrín. Proto je pozornost knihy, vydané nakladatelstvím Professional Publishing ve spolupráci s Institutem integrace ČR do evropské a světové ekonomiky, věnována změnám rolí národních států, vlivu těchto změn na charakter společenské smlouvy mezi státem a jeho občany a nástrojům, které těžaři renty ve svůj prospěch používají. Další části knihy se věnují hodnocení konkurenceschopnosti národních států, definování a prosazování zájmů investorů a daňovým systémům, výjimkám a úlevám jako nástrojům politických slibů a politického boje. Závěrečné části knihy se věnují problematice privatizace penzijních systémů, kdy lze předpokládat, že penzijní fondy budou vítězi a střadatelé budou těmi poraženými, dále pak problémům s ne vždy rovnými investičními pobídkami v České republice. Řada konkrétních analýz, příkladů a tabulek dokládá v podstatě zhoubný vliv dobývání renty na stav veřejných financí a přináší i kvalifikované náměty jak tuto situaci optimalizovat ve prospěch pozitivního ekonomického vývoje České republiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fenomén dobývání renty a jeho vliv na české veřejné finance do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fenomén dobývání renty a jeho vliv na české veřejné finance.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fenomén dobývání renty a jeho vliv na české veřejné finance (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fenomén dobývání renty a jeho vliv na české veřejné finance bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fenomén dobývání renty a jeho vliv na české veřejné finance doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Fenomén dobývání renty a jeho vliv na české veřejné finance