Fenomén J. R. R. Tolkien

Kód: 8728771

Úplný název:

Fenomén J. R. R. Tolkien (Duriez Colin): Životopis Pána príbehu

Autor a popis:

Duriez Colin, Česká biblická společnost, 244 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
181 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Bohatá fantazie J. R. R. Tolkiena upoutala pozornost milionů čtenářů dávno před tím, než byla do kin po celém světě uvedena úspěšná filmová podoba Pána prstenů. Kdo byl ten muž, který si vysnil dokonalý jazykový systém a do detailů propracovaný svět Středozemě?Tolkien se v osobním životě musel dlouhá léta potýkat s mnoha těžkostmi: byl sirotek, byl chudý, kvůli svému poručníkovi se tři roky nesměl stýkat se svou budoucí ženou, prošel hrůzami první světové války. Tento vynikající akademik se ve volném čase přes padesát let věnoval vymýšlení jazyků, dějin, národů a místopisu Středozemě. Pro svůj svět vytvořil mytologii, kterou čerpal ze své hluboké znalosti raných severoevropských kultur.

J. R. R. Tolkien se stvořením imaginárního světa, který nepřestává uchvacovat a těšit celé generace příznivců, stal legendou. V tomto poutavém a přístupném životopise však živě vyvstává před našima očima i jeho osobnost.

J. R. R. Tolkien ovlivnil nejen celé generace autorů fantasy literatury (mezi nejznámější patří např. Terry Pratchett: Úžasná Zeměplocha, J. K. Rowlingová: Harry Potter a G. R. R. Martin: Píseň ledu a ohně), měl však i mimořádný vliv na svého celoživotního přítele a významného křesťanského autora C. S. Lewise, na jehož cestě k znovunalezení křesťanství hrál významnou roli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fenomén J. R. R. Tolkien do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fenomén J. R. R. Tolkien.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fenomén J. R. R. Tolkien (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fenomén J. R. R. Tolkien bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fenomén J. R. R. Tolkien doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Fenomén J. R. R. Tolkien