Filosofie zakázaného vědění - Friedrich Nietzsche a černé stránky myšlení

Kód: 2002188

Úplný název:

Filosofie zakázaného vědění - Friedrich Nietzsche a černé stránky myšlení (Liessmann Konrad Paul): Friedrich Nietzsche a cerné stránky myšlení

Autor a popis:

Liessmann Konrad Paul, Academia, 316 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (355 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Práce Konrada Liessmanna, profesora na Institutu pro filosofii vídeňské univerzity, autora řady vědeckých a esejistických knih o otázkách estetiky, filosofie a kulturologie, vychází ze zamýšleného, ale neuskutečněného záměru Friedricha Nietzscheho napsat knihu Filosofie zakázaného vědění, ve které chtěl nastavit zrcadlo evropské kultuře a jejím ideálním hodnotám pravdy, krásy a dobra a v němž by se neobjevilo nic jiného než vůle ke lži nenávisti a zkáze. Liessmann rekonstruuje z Nietzscheho odkazu jeho filosofii zakázaného vědění a staví ji do kontrastu s těmi koncepty filosofické tradice, které opatrně krouží kolem zapovězených zón nepravdy, špatnosti a zla. Přitom se ozřejmuje, co Nietzscheho mnohokrát zmiňované přehodnocení všech hodnot značí: zproštění skrytých a zakázaných pravd evropského myšlení jeho stinných stránek. Přeložil Milan Váňa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Filosofie zakázaného vědění - Friedrich Nietzsche a černé stránky myšlení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Filosofie zakázaného vědění - Friedrich Nietzsche a černé stránky myšlení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Filosofie zakázaného vědění - Friedrich Nietzsche a černé stránky myšlení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Filosofie zakázaného vědění - Friedrich Nietzsche a černé stránky myšlení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Filosofie zakázaného vědění - Friedrich Nietzsche a černé stránky myšlení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Filosofie zakázaného vědění - Friedrich Nietzsche a černé stránky myšlení