Filozofové dělají revoluci - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického e

Kód: 2462994

Úplný název:

Filozofové dělají revoluci - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického e (Petráň Josef): Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického experimentu (1948-1968-1989)

Autor a popis:

Petráň Josef, Karolinum, 1134 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
514 Kč (650 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie, sepsaná k příležitosti 25. výročí sametové revoluce, sleduje fáze „komunistického experimentu“ na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v širším historickém kontextu. Na osudech generací studentů i pedagogů ukazuje turbulenci poměrů, v nichž se od roku 1948 střídala období závislosti na komunistické ideologii s obdobími, v nichž se mnozí dopracovali k sebereflexi a samostatnému myšlení, jež vyžadovalo občanskou odvahu.
Dokládá, že na fakultě byli mezi studenty i pedagogy jak lidé, kteří by tu ve svobodných poměrech neměli co pohledávat, tak erudovaní odborníci, vystavení ideologickému tlaku a kádrovému prověřování, v horším případě pak dohledu tajné státní policie. Šířeji se věnuje především událostem roku 1989, podmínkám i průběhu politického převratu, a snaží se postihnout dědictví minulosti v dalším vývoji fakulty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Filozofové dělají revoluci - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického e do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Filozofové dělají revoluci - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického e.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Filozofové dělají revoluci - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického e (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Filozofové dělají revoluci - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického e bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Filozofové dělají revoluci - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického e doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Filozofové dělají revoluci - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy během komunistického e