Finance pro nefinančníky

Kód: 8719796

Úplný název:

Finance pro nefinančníky (Cooke Robert A.):

Autor a popis:

Cooke Robert A., Alfa, 292 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
202 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Cooke nezneužívá svá dlouhá léta působení jako finanční konzultant k zahlcení čtenáře složitými odbornými pojmy. V knize se čtenářům dostane nutného minima termínů, které je třeba znát při řízení firmy nebo provozování živnosti, podstatná část je však věnována vysvětlení praktického fungování obchodních mechanismů a jejich předvedení na názorných příkladech.
Na stránkách knihy sledujeme humorný příběh americké podnikatelky Rosie Rouse prodávající manželské domky, jakési záložní ubytování pro manžele, kteří spolu po rodinné hádce nechtějí spát v jednom domě. Na tomto netradičním příkladu však čtenář postupně pozná všechny situace, které čekají každého, kdo vede vlastní firmu. Nákup, prodej, majetek firmy, financování, rozpočet, bilance a výsledovka… Výklad je odměřen do té míry, aby vybavil publikum praktickými informacemi a upozornil je na možné nástrahy podnikání, na druhé straně nezabředává ve spleti univerzitních termínů, které by čtenáře odradily. Každý aspekt světa obchodu a každý odborný pojem je jak znázorněn na příběhu Rosie a manželských domků, aby se neztratila pozornost publika, tak odborně definován, aby čtenář mohl s účetními a daňovými poradci hovořit jejich jazykem.
Kniha řeší: Výroba a výstavba, Náklady na výrobu manželského domku, Putování jednotlivých nákladů ve výrobním procesu, Zásoby a přechod nákladů z jednoho měsíce do druhého, Kolísající jednicové náklady, Normované náklady, Různé metody účtování normovaných nákladů, Náklady ve výrobě masové a kusové, Nedokončená výroba, Výroba vázaná smlouvou, Otázky k procvičení, Případová studie
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Finance pro nefinančníky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Finance pro nefinančníky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Finance pro nefinančníky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Finance pro nefinančníky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Finance pro nefinančníky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Finance pro nefinančníky