Financování politických stran a regulace politických kampaní

Kód: 9051346

Úplný název:

Financování politických stran a regulace politických kampaní (kol.):

Autor a popis:

Kol., Cesta, 103 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
119 Kč (150 Kč)
  / ks  
koupit
 

Financování politických stran a problematika transparentnosti financování politiky se v letech 2009-2011 staly významným programovým tématem politických stran v České republice. Publikace je záznamem konference Financování politických stran a regulace politických kampaní, která proběhla v říjnu 2011 v Praze, a jíž pořádal think-tank CESTA Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii ve spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung, e.V., zastoupení v České republice, a pod záštitou Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice.

Úvod konference otevřel obecnou otázku vztahu politiky a ekonomiky a naznačil stěžejní problémové oblasti současného financování politiky. Další část představila komparativní pohledy na financování politických stran v zemích střední Evropy - na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku, ale také ve Francii, Velké Británii a Spojených státech amerických. V odpolední části vystoupili představitelé hlavních domácích politických stran se svými pohledy a návrhy na reformu financování politiky v České republice. Závěrečný blok nabídl zamyšlení politologů, představitelů nevládních organizací a novinářů o prorůstání ekonomiky a politiky a hlavních výzvách, jimž čelí financování politiky v ČR. Záznam ukazuje nejen na pestrou šíři odlišných regulativních rámců financování politiky v odlišných zemích kontinentu a zámoří. Naznačuje také, že mezi domácími politickými stranami existuje shoda na nutnosti regulace politických kampaní, ale liší se v jednotlivých detailech týkajících se jednotlivých jejich principů a rozsahu - např. příjmových stropů a zdrojů financování, členských příspěvků, role obchodních společností i kontrolních legislativních mechanismů. Dokladem jsou i návrhy, které domácí strany předložily v měsících po konání této konference.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Financování politických stran a regulace politických kampaní do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Financování politických stran a regulace politických kampaní.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Financování politických stran a regulace politických kampaní (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Financování politických stran a regulace politických kampaní bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Financování politických stran a regulace politických kampaní doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Financování politických stran a regulace politických kampaní