Fonetika italštiny

Kód: 2463805

Úplný název:

Fonetika italštiny (Radimský Jan):

Autor a popis:

Radimský Jan, Karolinum, 150 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
153 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.4.2018 dopoledne. 
 

Publikace si klade za cíl zaplnit mezeru v nabídce učebnic zabývajících se zvukovou podobou italštiny. Záměrem autora je poskytnout komplexní popis současné standardní a neutrální italské výslovnosti s přihlédnutím k hlavním výslovnostem tzv. regionálním a poukázat také na důležité rozdíly oproti zvukové stránce češtiny.
Předkládaná příručka pokrývá všechny hlavní oblasti zvukového popisu jazyka, tj. italský hláskový systém (souhlásky, samohlásky, centrální aproximanty, délka samohlásek, fonologická relevance jednotlivých hlásek v italštině standardní a neutrální), realizaci souhláskových a samohláskových skupin (hiáty, diftongy, geminace a spontánní geminace souhlásek, struktura slabiky), suprasegmentální stránku zvukového projevu (přízvuk, větný důraz, intonace) a sandhiové jevy (fonosyntaktické zdvojení, elize a apokopa). Zvláštní pozornost je věnována mimo jiné souvislosti morfologické struktury slov s umístěním přízvuku.
Fonetika italštiny je příručka určená českým lingvistům, jazykovým profesionálům (učitelům, tlumočníkům, apod.) a využijí ji také vysokoškolští studenti italianistiky, pro které adekvátní studijní materiál v češtině zatím chyběl.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fonetika italštiny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fonetika italštiny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fonetika italštiny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fonetika italštiny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fonetika italštiny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Fonetika italštiny