Foukací povídky

Kód: 8759633

Úplný název:

Foukací povídky (kol.):

Autor a popis:

Niklovi Libuše a Petr, Meander, 72 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
278 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Autorská kniha Petra Nikla Foukací povídky je souborem kratších textů pro děti, inspirovaných i ilustrovaných hračkami jeho maminky, v jejichž prostředí vyrůstal a na kterých mnohdy jako první testoval jejich odolnost.

Nejeden z nás vyrůstal s pískacím harmonikovým Kocourem Libuše Niklové, jehož podroboval všelijakým hravým zkouškám, a nafukovacím Buvolem či Slonem, na nichž se mohl do sytosti vydovádět. Jednoznačně nejznámější hračky Libuše Niklové, jež se staly milými společníky hned několika generací dětí, nedávno oficiálně vstoupily mezi ikony českého designu. Přesto jen pár zasvěcených ví, že jejich autorkou byla právě zlínská rodačka. A málokdo tuší, že tvorba této talentované návrhářky čítá vskutku úctyhodné množství inovativních plastových hraček, jejichž originalita a výtvarná úroveň ve své době výrazně předčily běžnou hračkářskou produkci jak u nás, tak ve světě.


Na skříni mám Kocoura, on mou paměť vyšťourá... Byly mi tři roky a on se svým narozením přesně trefil do mých sápacích snů. To jsem ještě netušil, že jsem zkušební králík jeho tisících budoucích dlábitelů. Byl jsem zvyklý, že se doma zjevovala čerstvě vyvržená zvířata, která přiváděla na svět maminka. Mluvím o nich schválně jako o živoucích tvorech, protože pro mě dávno tito společníci překročili pouhou roli předmětu, která má něco nahrazovat nebo na něco "skutečného" teprve připravovat. Přeskočili z hračky --- do hry o život. Stali se sami sebou, nezávislí na svých živých vzorech, prožili se ke mně jako sourozenci, jejichž blízkost cítím s plynoucím časem víc a víc. Většina z nich je nafukovacích, musí se jim vdechnout duše, aby se zjevili. Vyšťouraná paměť je skutečnější, můžu-li si na sebe skrze ně přes půlstoletou propast sáhnout. Foukací pohádky jsem někdy musel napsat a letos ke mně konečně přivály.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Foukací povídky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Foukací povídky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Foukací povídky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Foukací povídky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Foukací povídky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro děti a mládež