Framing televizního zpravodajství a jeho účinek na formování politických postojů veřejnost

Kód: 7325400

Úplný název:

Framing televizního zpravodajství a jeho účinek na formování politických postojů veřejnost (Hurtíková Hana): Prípadová studie pádu vlády Mirka Topolánka v roce 2009

Autor a popis:

Hurtíková Hana, Centrum pro studium demokracie, 196 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
144 Kč (198 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Výzkum v oblasti politické komunikace, zejména v souvislosti s ověřováním teorie framingu (rámování), je v České republice opravdu na počátku. O možném účinku rámů (do kterých jsou zpravodajská sdělení zabalena) na formování politických postojů veřejnosti toho zatím víme poměrně málo. Autorka se proto pokouší zaplnit mezeru v této oblasti a přináší první ucelený náhled na teoretické vymezení framingu a jeho komplexní charakter v procesu politické komunikace. Představuje ucelenou metodologii jeho výzkumu a v rámci případové studie testuje potenciální účinek rámování na politické chování veřejnosti.

V knize lze najít odpovědi na otázky: Jak je definován a jak se projevuje framing v politické komunikaci? Co je podstatou zpravodajského framingu? Jak média vytváří rámy, do kterých zabalují svá sdělení? Jak mohou tyto rámy působit na politické chování diváků televizního zpravodajství? Jaké existují metodologické postupy pro vymezení a testování jejich účinku?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Framing televizního zpravodajství a jeho účinek na formování politických postojů veřejnost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Framing televizního zpravodajství a jeho účinek na formování politických postojů veřejnost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Framing televizního zpravodajství a jeho účinek na formování politických postojů veřejnost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Framing televizního zpravodajství a jeho účinek na formování politických postojů veřejnost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Framing televizního zpravodajství a jeho účinek na formování politických postojů veřejnost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sociální vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Sociální vědy / Framing televizního zpravodajství a jeho účinek na formování politických postojů veřejnost