Francois Mitterrand - Osud velkého muže na pozadí dějin Francie

Kód: 2710163

Úplný název:

Francois Mitterrand - Osud velkého muže na pozadí dějin Francie (Syruček Milan): Osud velkého muže na pozadí dějin Francie

Autor a popis:

Syruček Milan, Grada, 456 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
424 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Rok 2016 je rokem Françoise Mitterranda: uplývá v něm sto let od jeho narození a dvacet let od jeho smrti. Světlo světa spatřil 26. října 1916 a skonal 8. ledna 1996. Mezi těmito daty je téměř osmdesát let jeho života. Jaký byl?
Byl nejen pohnutý, ale také v mnoha ohledech až dosud značně tajemný. Už jeho původ. Historici a novináři, kteří zkoumali jeho rod, dospěli k závěru, že byl vlastně vzdáleným bratrancem věčného následníka anglického trůnu, prince Charlese. Větší tajemno se skrývá v samotném Mitterrandově životopisu, a to již od jeho studentských let. Dodnes není plně objasněn atentát na jeho osobu u pařížské Observatoře. Odehrál se, nebo byl inscenován, aby zvýšil Mitterrandovu popularitu? Nebo za ním stáli vládní činitelé, aby zdiskreditovali vůdce levicové opozice?
Jeho politickou kariéru provází více dosud ne zcela objasněných rozhodnutí, zákulisních jednání, skandálů jeho přívrženců. Přesto zůstával v úřadě nejdéle ze všech francouzských prezidentů…
Milan Syruček zasazuje osud Françoise Mitterranda na pozadí dějin Francie 20. století a odhaluje dosud málo známá fakta jak o prezidentovi, tak o zemi, jíž vládl. 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Francois Mitterrand - Osud velkého muže na pozadí dějin Francie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Francois Mitterrand - Osud velkého muže na pozadí dějin Francie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Francois Mitterrand - Osud velkého muže na pozadí dějin Francie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Francois Mitterrand - Osud velkého muže na pozadí dějin Francie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Francois Mitterrand - Osud velkého muže na pozadí dějin Francie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Francois Mitterrand - Osud velkého muže na pozadí dějin Francie