Francouzská epistemologie - Přehled vývoje do poloviny 20. století

Kód: 7387671

Úplný název:

Francouzská epistemologie - Přehled vývoje do poloviny 20. století (Kratochvíl Miloš): Prehled vývoje do poloviny 20. století

Autor a popis:

Kratochvíl Miloš, Triton, 294 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Prudký rozvoj vědy v devatenáctém století vyostřil polarizaci filosofického myšlení. Z jedné strany byla věda nekri­ticky glorifikována jako jediný způsob nabývání pravdivého poznání, z druhé strany byla kritizována za to, že neproniká k podstatě skutečnosti. Francouzská epistemologie počátku 20. století toto dilema překonává. Hodnotu vědy obhajuje, ale odmítá její pozitivistický obraz. Představitelé této tradice se při tom velmi často opírají o studium dějin vědy a mnohdy i o psychologické základy vědeckého poznání. Filosoficky čerpají z karteziánského myšlenkového dědictví a z proměn francouzské spiritualistické filosofie v posledních dekádách 19. století. Francouzská epistemologie v současnosti patří mezi nejvlivnější filosofické tradice a tvoří jeden z pilířů filosofie vědy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Francouzská epistemologie - Přehled vývoje do poloviny 20. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Francouzská epistemologie - Přehled vývoje do poloviny 20. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Francouzská epistemologie - Přehled vývoje do poloviny 20. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Francouzská epistemologie - Přehled vývoje do poloviny 20. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Francouzská epistemologie - Přehled vývoje do poloviny 20. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Francouzská epistemologie - Přehled vývoje do poloviny 20. století