František Graus a československá poválečná historiografie

Kód: 2002243

Úplný název:

František Graus a československá poválečná historiografie (Morávková Naděžda):

Autor a popis:

Morávková Naděžda, Academia, 352 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
310 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Monografie pojednává o přední osobnosti československého oficiálního dějepisectví druhé poloviny minulého století - profesoru Františku Grausovi. Autorka se snaží o vykreslení procesu proměny naší poválečné historické vědy na pozadí životního příběhu vědce, jehož dílo se stalo základem oficiálního poúnorového historického diskurzu a jehož složitý osud zrcadlí úděl značné části inteligence minulého století zmítané ideovými a politickými zvraty. Text vychází z dostupných pramenů v archivech českých, německých a švýcarských, Grausovy pozůstalosti uložené v univerzitním archivu v Basileji, Grausova díla a množství pamětnických výpovědí a korespondence. Autorka sleduje především Grausovo působení v rámci československé historické vědy, poemigrační období je zde pojednáno zběžně, spíše z hlediska přetrvávajících vztahů k české dějepisecké obci a kontaktů s ní.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit František Graus a československá poválečná historiografie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s František Graus a československá poválečná historiografie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení František Graus a československá poválečná historiografie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na František Graus a československá poválečná historiografie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S František Graus a československá poválečná historiografie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / František Graus a československá poválečná historiografie