Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu

Kód: 8662421

Úplný název:

Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu (Arbeit Marcel):

Autor a popis:

Arbeit Marcel, Periplum, 296 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
198 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato monografie představuje českému čtenáři dvě výrazné osobnosti literatury amerického Jihu a na pozadí jejich tvorby charakterizuje literaturu tohoto regionu v posledním půlstoletí. Cormac McCarthy je u nás dobře známý svou „Hraničářskou trilogií“, jejíž první dva díly, Všichni krásní koně (v českých kinech se promítala i filmová verze románu) a Hranice, před časem přeložil Tomáš Hrách. Fred Chappell, od něhož česky zatím vyšlo jen několik povídek, patří k autorům, které čeští nakladatelé dosud neprávem opomíjeli. Totéž ovšem platí také o mnoha dalších jižanských autorech, zmíněných v této knize. Jak autor přesvědčivě dokazuje, literatura amerického Jihu už dávno není pouze William Faulkner, Thomas Wolfe či Erskine Caldwell. Jednotlivé kapitoly líčí Faulknerův vliv na jeho následovníky, analyzují fenomén „jižanské gotiky“ a hodnotí vliv existencialismu na jižanskou literaturu. Podrobně je také mapován vliv populárních žánrů na současné autory. Tato první česká knižní studie jižanské literatury není určena pouze odborníkům, literárním vědcům, nakladatelům a studentům. Autor ji napsal přehledně a čtivě, a tak si v ní mohou číst všichni milovníci literatury.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Literární vědy / Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu