Funkcionalismus, design, škola, trh - Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního

Kód: 8747448

Úplný název:

Funkcionalismus, design, škola, trh - Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního (Michl Jan): Ctrnáct textu o problémech teorie a praxe moderního designu

Autor a popis:

Michl Jan, Barrister & Principal, 328 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
134 Kč (195 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace má za cíl povzbudit přemýšlení o problémech teorie i praxe navrhování užitkových předmětů a budov, na které zároveň klademe výtvarné nároky. Jednotlivé kapitoly se kriticky vyrovnávají s myšlenkami zděděnými po modernistické funkcionalistické filozofii, která uvažování o designu a architektuře i jejich praxi po řadu generací určovala. Tématem kapitol je mj. povaha designérovy tvořivosti, smysl hesla forma následuje funkci, původ abstraktní estetiky designu, myšlenka funkční dokonalosti, otázky stylové jednoty a stylového pluralismu, problém tzv. inteligentního designu v přírodě, vztah designu a trhu a řada dalších otázek.

Kniha představuje podstatně rozšířenou edici autorovy předchozí publikace Tak nám prý forma sleduje funkci, kterou v roce 2003 vydala Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Navíc je kniha doplněna komentovanou barevnou obrazovou přílohou „Předměty a podněty“ s více než osmdesáti ilustracemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Funkcionalismus, design, škola, trh - Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Funkcionalismus, design, škola, trh - Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Funkcionalismus, design, škola, trh - Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Funkcionalismus, design, škola, trh - Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Funkcionalismus, design, škola, trh - Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Funkcionalismus, design, škola, trh - Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního