Fyzikální úlohy pro střední školy

Kód: 7196411

Úplný název:

Fyzikální úlohy pro střední školy (Žák Vojtěch): Fyzika mikrosveta.

Autor a popis:

Žák Vojtěch, Prometheus, 50 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
196 Kč (215 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace si klade za cíl nejen připravit žáky středních škol na novou podobu maturitní zkoušky z fyziky, ale také průběžně žákům pomáhat při jejich přípravě na jednotlivé hodiny fyziky během celého studia na střední škole. Zároveň může sbírka dobře posloužit i zájemcům o vysokoškolské studium při jejich přípravě na přijímací zkoušku z fyziky.

Sbírka obsahuje více než 400 zajímavých úloh, které jsou rozděleny do 7 oddílů : Mechanika, Molekulová fyzika a termika, Mechanické kmitání a vlnění, Elektřina a magnetismus, Optika, Speciální teorie relativity Fyzika mikrosvěta.

V každém oddílu jsou úlohy 2 typů: úlohy A (s postupem řešení a s výsledkem) a úlohy B (úlohy na podobné téma jen s výsledkem). Žáci si tedy mohou nejprve prostudovat úlohy typu A z dané části fyziky a potom si sami zkusit řešit podobné úlohy typu B.

Témata úloh - tedy to, co si žáci mají řešením úloh procvičit - jsou uvedena na konci sbírky v části zvané Požedavky na znalosti a dovednosti maturantů a maturantek, a to pod stejným kódem, jako jsou kódy daných úloh.

Pro náročnější studenty jsou navíc zařazeny úlohy C, které jsou obecně obtížnější, například proto, že se v nich prolíná více fyzikálních oborů, jsou matematicky náročnější nebo přesahují z fyziky do jiných oborů. K některým z těchto úloh typu C jsou uvedeny nápovědy.

Obsah publikace je plně v souladu se vzdělávacím obsahem vymezeným Rámcovými vzdělávacími programy pro jednotlivé typy středních škol i s Katalogem požadavků ke zkouškám společné části maturitní zkoušky z fyziky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fyzikální úlohy pro střední školy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fyzikální úlohy pro střední školy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fyzikální úlohy pro střední školy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fyzikální úlohy pro střední školy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fyzikální úlohy pro střední školy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro ZŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro ZŠ / Fyzikální úlohy pro střední školy