Gabriela Preissová - Realismus v intermediálních transformacích

Kód: 2002419

Úplný název:

Gabriela Preissová - Realismus v intermediálních transformacích (Janáčková Jaroslava): Realismus v intermediálních transformacích

Autor a popis:

Janáčková Jaroslava, Academia, 476 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
358 Kč (525 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Gabriela Preissová se do dějin české literární a divadelní kultury zapsala především jako autorka realistických dramat Gazdina roba a Její pastorkyňa, jejichž premiéra se neobešla bez bouřlivé odezvy. Přítomná monografie je vykládá nikoli sama o sobě, ale jako uzel v síti uměleckého dialogu a soustředí se nejen na literární texty a vztahy mezi nimi, ale i různé umělecké žánry a média. Doprovází ji výbor všech hlavních děl, kterých se výklad dotýká. Čtenář tak v textových přílohách knihy i na přiloženém DVD dostává do rukou umělecky živé jádro díla Gabriely Preissové spolu s díly pozdějších tvůrců, kteří stěžejní autorčina dramata adaptovali, jako je režisér J. A. Pitínský a básník Ivan Wernisch.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Gabriela Preissová - Realismus v intermediálních transformacích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Gabriela Preissová - Realismus v intermediálních transformacích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Gabriela Preissová - Realismus v intermediálních transformacích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Gabriela Preissová - Realismus v intermediálních transformacích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Gabriela Preissová - Realismus v intermediálních transformacích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Gabriela Preissová - Realismus v intermediálních transformacích