Generálové - Deset britských velitelů, kteří ovlivnili svět

Kód: 2061232

Úplný název:

Generálové - Deset britských velitelů, kteří ovlivnili svět (Urban Mark): Deset britských velitelu, kterí ovlivnili svet

Autor a popis:

Urban Mark, NAŠE VOJSKO, 392 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
277 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Mark Urban vypráví příběhy deseti výjimečných vojáků, kteří po sobě zanechali stopu v Británii i ve světě. Jména některých z nich - a to včetně Wellingtona, Kitchenera a Montgomeryho - jsou součástí národní mytologie. Ostatní jsou spíše méně známé postavy, jejichž úspěchy nebo nezdary\ měly možná úplně jiné souvislosti, než oni zamýšleli. Neschopnost jednoho britského generála vedla ke vzniku Spojených států amerických, myšlenky jiného zase k objevení blitzkrieg. Všichni z těchto deseti generálů jsou ukázkou buď vynikajících schopností, nebo osudových selhání. Zatímco jeden z nich se stal předsedou vlády, jinému uťali hlavu. Dosažení úspěchu nebo utrpení fiaska záviselo do značné míry na jejich schopnosti pohybovat se uvnitř britské parlamentní demokracie - a na schopnosti postavit se proti tyranům, despotům a císařům, kteří měli často volné ruce k tomu, aby jednali svévolně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Generálové - Deset britských velitelů, kteří ovlivnili svět do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Generálové - Deset britských velitelů, kteří ovlivnili svět.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Generálové - Deset britských velitelů, kteří ovlivnili svět (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Generálové - Deset britských velitelů, kteří ovlivnili svět bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Generálové - Deset britských velitelů, kteří ovlivnili svět doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Generálové - Deset britských velitelů, kteří ovlivnili svět